Bunları kendinize hiçbir zaman söylemeyin

2014-02-23 10:00:00
Bunları kendinize hiçbir zaman söylemeyin
Kendinizle konuşma şekliniz, nasıl biri olacağınız ile ilgili size yol gösterir.
Negatif düşünmek, kişiyi negatifliğe yönlendirir ve tıpkı bir zehir gibi zihninize, inancınıza işler, bütün potansiyelinizi kullanmanızı engeller. Asla ve asla kendinize aşağıdaki gibi negatif şeyler söylemeyin. Kendinize karşı kullandığınız sözcüklere dikkat edin.
Ben bunu yapamam
Yarış başlamadan mağlubiyeti kabul etmeyin! Kuvvetli istikametlerinize odaklanın, kendinizden ve becerilerinizden asla kuşku etmeyin.
Pes edebilirim
Hiçbir koşul altında pes etmeyin. Nasıl zorluklarla yüzleşiyor olursanız olun içinizdeki güce güvenin ve önünüze çıkan engelleri aşın. Unutmayın, pes edene kadar kaybetmiş olmazsınız. Savaşmaya devam edin, hayallerinizi gerçekleştirin.
Yeterince iyi değilim
Bu, kendinize asla söylememeniz şart olan en ehemmiyetli şeydir. Siz, kendinize inandığınız kadar iyisiniz. Kendinizi daimi başkalarıyla karşılaştırıyor ve onların kendinizden daha iyi olduklarını düşünüyorsanız dahi bu kesinlikle doğru demek değildir. Kendinizi asla küçük görmeyin.
Yalnızım
Kimse yalnız değildir. Ara ara kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, aslında çevrenizdeki pek çok insan da aynı süreçten geçer. Hepimiz ara ara kendimizi yalnız hissederiz, bilhassa de mutsuz ve cesaretimiz kırılmışken. Böyle anlarda, sevdiklerinizle temasa geçmek ve yardımlarını istemek son derece ehemmiyetlidir. Sevdikleriniz yanınıza geldikleri an bu kötü histen kurtulacaksınız.
Beni kimse sevmeyecek
Hepimiz, ne kadar kusurlu olduğumuzu düşünürsek düşünelim, sevilmeyi hakediyoruz. Ancak beyaz atlı prensinizi hanede oturup hayıflanarak bulamazsınız. Dışarı çıkın, yeni insanlarla tanışın ve sizin için özel olan insanı bulma talihinizi arttırın.
Ne istediğimi bilmeliyim
Hayattan ne istediğinizi daha bilmiyorsanız endişelenmeyin. Demek ki bunun için biraz daha vakte ihtiyacınız var.
Çok aptalım
Kendinize bu kadar yüklenmeyin! Ara ara başarısız olabilirsiniz, bu, hedeflerinize katiyen erişemeyeceksiniz demek değildir. Hepimiz hata yaparız zira insanız. Neticede, ehemmiyetli olan hatalarımızdan ders almak ve bunları tekrar etmemektir. Kendinize kötü şeyler söylememeye çalışın, kabiliyetlerinize odaklanın ve yalnızca bir takım şeylerde başarısız oldunuz diye kendinize bu kadar yüklenmeyin.Kaynak:http://www.sizkadinlar.com/

0
0
0
Yorum Yaz